Насіння томатів
Томати.
Батьківщина томату Америка, але в даний момент це сама популярна овочева культура в світі і вирощують на всіх континентах (Антарктиду вважати не будемо) як у відкритому, так і захищеному грунті. Томати можна вживати в їжу свіжими, консервованими, а також після переробки у вигляді пасти або, після сушіння, у вигляді часточок. Завдяки тому, що томат можна вирощувати у відкритому ґрунті, під різними тимчасовими плівковими укриттями і капітальної теплиці, цей чудовий овоч практично круглий рік можна купити в супермаркеті, овочевому магазині, на ринку. У полі вирощуються низькорослі сорти та гібриди, а в захищеному грунті високорослі і полувысокорослые.
Томат відноситься до сімейства Пасльонових. Потужна коренева система проникає на глибину 1.5-2.5 метра і робить це рослина одним з небагатьох в наших краях, які можна виростити без поливу. Рослина тепло та світлолюбна, не росте в тіні і не витримує заморозки, а також уражається хворобами при підвищеній вологості повітря і грунту. Відносна вологість ґрунту повинна бути в межах 70-80%.
Кращим типом ґрунту при вирощуванні томата є супіщані і легкі суглинки, які добре прогріваються. Містять багато гумусу, з рівним рельєфом і з нейтральним pH. На важких і перезволожених грунтах вирощують томат на грядах і гребенях.
Обробка грунту полягає в дискуванні попередника, оранці і декількох культивацій після оранки для знищення пророслих бур'янів. 2/3 добрива вноситься під оранку восени з розрахунку 33 кг азоту, 13 кг фосфору і 45,5 кг калію йде на освіту 10 тонн врожаю. Інше добриво вноситься при поливі (фертигації).
Томат можна вирощувати безпосереднім посівом в грунт і через розсаду. Обидва методи мають як переваги, так і недоліки.
Переваги розсадного методу.
- Ранній урожай.
- Менший ризик ураження або загибелі від весняних заморозків.
- Регулюється густота стояння рослин.
- Можливість отримання максимального врожаю.
- Можливий конвеєр при вирощуванні.
- Можливість вирощування на грунтах, схильних до утворення грунтової кірки.
- Менша кількість обробок і, як наслідок, економія на ЗЗР.
Недоліки розсадного методу.
- Менш потужна коренева система, ніж при безпосередньому посіві в грунт.
- Стрес після висадки.
- Додаткові матеріальні витрати на субстрат, касети і закритий грунт і його експлуатація.
- Трудомісткий процес висадки і транспортування розсади.
- Наявність спеціалізованих приміщень.
- Необхідно мати рассадопосадочную машину або велику кількість робітників на період висадки.
Посів і садіння розсади виробляються в оптимальні терміни виходячи з кліматичних умов і намічених термінів плодоношення. Схема посадки і посіву може бути різною і оптимізується виходячи з наявних знарядь праці та з урахуванням зручності обробки в процесі вегетації та збирання врожаю. Зазвичай відстань між стрічками роблять 1.4 м, а томат висівають або висаджують на відстані 20см від стрічки і 30-50 см у ряду. Головне, не загущати і, якщо ростіть перший раз, дотримуватися рекомендованих норм густоти стояння рослин на 1 га.
Надалі необхідно регулярно поливати томати, підгодовувати водорозчинними добривами і вести боротьбу з бур'янами та хворобами. Формат цієї статті не дозволяє детально зупинитися на всіх етапах вирощування. Детально ознайомитися з агротехнікою можна, замовивши брошуру за тел. 050 593 16 10 або самостійно, якщо володієте достатньою кількістю знань для критичного осмислення інформації, знайти в інтернеті величезна кількість різного роду статей і відео.
Слід зауважити, що в процесі росту і плодоношення норма поливу і відносна вологість ґрунту величина не постійна і її треба контролювати. Найбільш доступним і точним є контроль вологості за допомогою тензіометрів. Кількість їх залежить від розміру поля і його характеристик. Необхідно в точках визначення вологості ставити тензиометры (як правило, два) на різній глибині.
Боротьба з бур'янами здійснюється або механічно, або хімічно за допомогою гербіцидів. Грунтові гербіциди: Трефлан (з обов'язковою заробкою в грунт відразу ж після внесення), Стомп, Дуал Голд, Фюзілат Форте. Страхові: Зенкор, Тітус.
Рекомендуємо вирощування томатів у відкритому грунті під мульчирующей чорною плівкою. Метод простий і результативним. Після обробки поля фрезою укладається крапельна стрічка, а на неї зверху мульчують плівка шириною близько 1 метра, а потім в плівку висаджується розсада. У цього методу багато плюсів.
1. Можна обійдися без гербіцидів або застосовувати обмежене тільки в міжряддях і в технологічних проходах, дорогах.
2. Під чорною плівкою створюється мікроклімат (температура вище) сприяє більш раннього дозрівання томатів.
3. Норма поливу зменшується, і, відповідно, зменшуються матеріальні витрати.
4. Випаровування зменшується (плівка не дає)і вологість під час перерв між поливами більш стабільна.
5. Практично відпадає необхідність ручного прополювання.
6. Головна перевага: зростає врожай приблизно на 25%.
7. Плоди не лежать на поверхні ґрунту і не забруднюються.
8. Общие затраты не превышают общих затрат при выращивании без пленки.
По вопросам агротехники звоните по тел. 050 301 2229.
Выращивание высокорослых и полу-высокорослых томатов смотрите непосредственно в соответствующих группах на этом сайте.
Гибридные семена томатов: богатый урожай обеспечен!
Лучшие сорта томатов для поля и теплиц! Поможем вам вырастить богатый урожай вкуснейших помидоров. Что для этого нужно? Купить семена томатов у нас!
Выбирайте!
-
Индетерминантные сорта и гибриды— самые популярные среди овощеводов. В теплице или в регионах с теплым климатом эти культуры могут вырастать на несколько метров в высоту. Их главное преимущество — большая, по сравнению с другими сортами, продолжительность плодоношения. А следовательно – возможность получить больший урожай.
-
Детерминантные сорта.и гибриды От собратьев-гигантов отличаются сравнительно невысоким стеблем и не требуют опоры. Зато эти растения раньше плодоносят, а также более неприхотливы в уходе. Овощеводу не нужно заботиться об опоре для стебля, прищипывании и удалении боковых побегов.
-
Полудетерминантные сорта и гибриды — промежуточный вариант. Подвязка нужна, но томаты дают около 6 кистей и приостанавливают рост. Более ранний урожай чем у индетерминантных и возможность выращивания в первом и втором оборотах.
Не знаете, какой из сортов подойдет для выращивания в вашем регионе? Хотите поэкспериментировать с семенами новых гибридных томатов? Обращайтесь: дадим ценные практические советы и рекомендации.
Доставляем семена томатов в любой регион Украины. Работаем с транспортными компаниями «Новая почта», «Автолюкс», «Интайм», «Гюнсел» и другими.
Оформляйте заказы через сайт или звоните по телефону:
+38 (050) 593-16-10. Ольга Ивановна