Партенокарпічні огірки
Партенокарпічні огірки – трохи теорії.
Є два типи огірків. Перші потребують запилення, а другий тип (партенокарпіки) не потребує запилення. Називати їх самоопыляемыми не правильно, так як цього процесу в даному випадку немає. Повторюся, плоди утворюються без процесу запилення, а самозапилення - це в томатах, перці. Потрібні нам такі огірки для вирощування в теплиці в ранні терміни, хоча і в другому обороті їх вирощують також. А якщо у відкритому грунті? Пишуть, що не можна (криві огірки при запиленні виходять), але мій досвід це твердження заперечує. Сажу у відкритому грунті і отримую прекрасні огірки, так і урожай не менше, ніж у бджолозапильних.
Краще вирощувати через розсаду. Беремо легкий субстрат, легкий грунт або їх суміш і наповнюємо горщики. Сіємо на глибину 1-2 див Температура 24-25 градусів.
У весняно-літньому обороті строки висаджування розсади в грунт лімітовані температурою ґрунту. Оптимальна температура 18-20, а мінімальна 15 для успішного зростання. Густота стояння рослин 2.5 штук на метр квадратний при висадці в кінці лютого або початку березня, при більш пізніх посадках – до 3 штук на метр.
Оптимальна температура поливної води 18-20 градусів. Оптимальна вологість повітря в теплиці – 80-85%. Поливати в міру потреби і бажано в сонячну погоду.
В період інтенсивного росту і плодоношення можна застосовувати наступну схему живильного розчину на 1000 літрів поливної води:
- Калійна селітра 500 грам
- Магнієва селітра 400 грам
- Кальцієва селітра 400 грам
- Монокалійфосфат 150 грам
- Аміачна селітра 100 грам
Всього 1600 грамів.
14.12.2017 Юрій Урбанський. urbanski@ukr.net